Akce a pravidelná setkávání

Muzikoterapie v PN Kosmonosy

S PN Kosmonosy spolupracuji více jak šest let. V době covidové se nemocnice dvakrát vždy na několik měsíců zavřela. Před covidem jsem realizoval sedm až dest hodinu a půl dlouhých muzikoterapeutických bloků měsíčně. Na oddělení detoxu, K20 a S7. V roce 2021 a v roce 2022 probíhala jedna až dvě jednodenní muzikoterapeutická setkání s tím, že všechny hodinu a půl dlouhé bloky proběhly v jednom dni, zpravidla v úterý.

Muzikoterapie v PN Kosmonosy ke konci roku 2022 pokračuje a bude pokračovat i v roce 2023. Ke třem oddělením přibylo ještě oddělení S8.

Muzikoterapie se odehrává na kulturním sále. Pacienti z jednotlivých oddělení zažívají chvíle ztišení, jednoduchou práci s dechem a s hlasem, aktivní muzikoterapeutický blok ve formě společného bubnování nebo na chvíli vytvoříme muzikoterapeutický orchestr.

Ve druhé polovině probíhá klasická muzikoterapeutická relaxace, jejíž parametry jsou popsány na tomto webu na příslušném místě.

Setkání s Otokarem Březinou

Ve čtvrtek dne 12. ledna 2023 se uskutečnil v historické budově Špitálu v Jaroměřicích nad Rokytnou pořad „Setkání s Otokarem Březinou“ – komponovaný pořad sestavený z přímých svědectví lidí, kteří se skutečně v Jaroměřicích a okolí s básníkem setkávali nebo setkali (Marie Krulová, Jakub Deml, František Bílek, Emílie Lakomá…), z recitace básní Otokara Březiny a přednesu jeho zhudebněných básní za doprovodu kytary.